Виробництво: Україна
Матеріал: пластмаса білого кольору
Розмір: (Довжина х ширина х товщина в мм) 60х28х15
Суворих термінів користування контейнерами ніхто не встановлював. Як то кажуть, немає такого ДСТУ. Натомість є настійні рекомендації фахівців міняти контейнер для лінз не рідше одного разу на місяць. А ще краще дотримуватися простого правила:
нова лінза – новий розчин – новий контейнер!
Чому ці рекомендації такі наполегливі? Відповідь, думаємо, знає кожен – контейнер для зберігання лінз є одним із головних (разом із брудними руками) розсадників мікроорганізмів, здатних викликати інфекційне ускладнення.
Найбільш поширене інфекційне захворювання при носінні лінз – мікробний кератит. Захворювання малоприємне та важко піддається лікуванню. Симптоми теж не викликають захоплення: почервоніння очей, біль в очах після зняття контактних лінз, світлобоязнь, затуманений зір та відчуття стороннього тіла в оці.
Тут ви поставите цілком резонне питання: а до чого тут контейнер? Схема проста: мікроби на руках-мікроби на лінзах-мікроби в розчині-мікроби в контейнері. І назад, згідно із законом про кругообіг води. Тому краще буде втратити трохи часу та трохи грошей на придбання нового контейнера для лінз та правильного догляду за ними.
Користуємося за правилами
Невибагливий у користуванні контейнер для зберігання контактних лінз має, проте, власні правила догляду. Їх легко запам'ятати.
Правило перше.
Тримайте контейнер щільно закритим. Обов'язково перевіряйте, чи добре ви закрутили кришку. Це особливо важливо, якщо носите контейнер собою, тому що розчин може пролитися, у такому разі лінзи можуть висохнути – використовувати такі лінзи надалі не можна.
Правило друге.
Не заощаджуйте розчин, наливайте його достатню кількість, щоб лінза була повністю занурена в рідину. До речі, деякі виробники, дбаючи про вашу зручність, випускають контейнери із спеціальною розміткою.
Правило третє.
У жодному разі не доливайте чистий розчин у брудний.
Правило четверте.
Рекомендується обполіскувати контейнер щодня кип'яченою водою (не водопровідною!), а потім промивати розчином, який ви використовуєте для зберігання та очищення контактних лінз. Після водних процедур дайте контейнеру висохнути природним шляхом (просто залиште його відкритим до повного випаровування вологи, адже мікроби люблять розмножуватися у вологому середовищі) і потім щільно закрийте. А перед тим, як покласти лінзи в контейнер, обов'язково їх обполоснути та ретельно протерти чистими пальцями у 2-3 краплях розчину.
І, насамкінець, як рекомендація: якщо вам шкода викидати старий контейнер, то можете вчинити як, наприклад, роблять в Америці: за їх допомогою американці вирішили проблему сплутування проводів від навушників у сумках та кишенях – вони просто намотують їх на контейнери. А ще в контейнерах можна зберігати якісь дрібні, але дуже потрібні вам деталі. Але це відступ від теми в стилі «очуміліх ручок». Головне, не переплутайте старий, не придатний для зберігання лінз контейнер з новим.