(050)3005405 viber;    vzglyadcom@gmail.com 

м. Харкiв;  +380503005405 Viber, Telegram. 

(пусто)
 

Запитання до фахівця

Чи можу я замовити лінзи без попередньої консультації з офтальмологом (наприклад, при замовленні кольорових лінз)?

Лінзи без консультації з лікарем замовляти не можна. Навіть якщо у вас гарний зір, все одно необхідно проконсультуватися з лікарем щодо протипоказань. Також для правильного підбору лінз потрібно знати, принаймні, свій радіус кривизни, т.к. при неправильному підборі лінз може виникати дискомфорт при носінні та інші ускладнення.

 

Дотримання гігієни та обробка рук:

Чистота є головною та найважливішою умовою правильного догляду за лінзами. Ви повинні добре засвоїти гігієнічні навички поводження з контактними лінзами.

Перш ніж торкатися лінз, завжди ретельно мийте руки м'яким милом, добре споліскуйте їх і витирайте рушником, який не залишає на руках волокон.

Перед тим, як торкатися своїх лінз, не користуйтесь жирними косметичними засобами, милом, що містить крем, а також лосьйонами та кремами.

Лінзи рекомендується вдягати до нанесення макіяжу. Косметичні засоби на водній основі мають меншу здатність ушкоджувати лінзи, ніж косметика на жировій основі.

Закривайте очі при користуванні лаком для волосся та іншими аерозолями.

Проконсультуйтеся з офтальмологом щодо носіння контактних лінз під час занять спортом, особливо плаванням та іншими водними видами спорту.

Торкатися лінз треба тільки кінчиками пальців. Намагайтеся не пошкодити лінзи нігтями.

Ніколи не носите лінзи довше, ніж рекомендовано офтальмологом або зазначено у рецепті.

Дотримуйтесь правил, написаних на упаковці лінз або в інструкції, що додається.

 

Блістер з лінзою.

Щоб відкрити блістер з лінзою, виконайте такі прості маніпуляції:

1. Відокремте блістер із однією лінзою від стрічки. Намагайтеся не пошкодити решту блістерів.

2. Струсіть блістер з лінзою та переконайтеся, що лінза вільно плаває у розчині.

3. Відокремте фольгу від блістера. Іноді при розтині лінза може прилипнути до внутрішньої поверхні фольги або стінки самого блістера. Це не впливає на стерильність лінзи і її використання абсолютно безпечне.

4. Поводьтеся з лінзами дуже акуратно, торкаючись до них кінчиками пальців, і намагайтеся не пошкодити їх нігтями. Бажано мати короткі та гладкі нігті.

5. Обережно витягніть лінзу з блістера, піднімаючи її знизу вгору. Ніколи не використовуйте металевий пінцет або інші інструменти.


Встановлення лінзи:

Починайте з встановлення лінзи на праве око. Після того, як Ви оглянули лінзу та переконалися, що вона не вивернута назовні, помістіть її на кінчик вказівного пальця. Помістіть середній палець тієї ж руки поблизу лінії вій нижньої повіки і відтягніть нижню повіку вниз.

Вказівним або середнім пальцем іншої руки підніміть верхню повіку. Помістіть лінзу на очне яблуко.

Обережно відпустіть повіки і моргніть.

Повторіть усі маніпуляції під час встановлення лінзи на ліве око.

Існують інші способи встановлення лінзи. Якщо описаний вище спосіб є важким для Вас, офтальмолог порекомендує Вам інший спосіб. Якщо контактна лінза одягнена правильно, ви не повинні відчувати її більше, ніж власна повіка.

Перш ніж залишити кабінет офтальмолога переконайтеся, що Ви навчилися одягати та знімати лінзи.

Завжди майте при собі окуляри, щоб у разі потреби можна було зняти лінзи. Контактні лінзи можуть бути найкращим засобом корекції вашого зору, а окуляри відіграють резервну роль.

 

Звикання до контактних лінз:

Якщо у вас пелена перед очима після першого дня носіння лінз – це ще не означає, що вони протипоказані. Швидше за все, ви просто перестаралися і затуманювання виникло через недостатнє надходження кисню до рогівки.

Звикати до лінз треба поступово. Першого дня носити їх рекомендується лише годину, другого — 1,5 години, третього — 2 години. Далі час носіння лінз збільшують на півгодини за день. Скільки можна носити лінзи протягом дня – залежить від конкретної людини та її відчуттів. Одні носять 6-8 годин, інші почуваються чудово і 15-16 годин.

Оптимальним варіантом вважається носіння лінз протягом 10-12 годин: за цей час ви і основну роботу встигнете зробити і не нашкодите очам.

Максимальним вважається час носіння контактних лінз, після якого у пацієнта виникає туман перед очима, що не зникає після зняття лінз протягом 10-15 хвилин. Якщо у вас хоч раз виник такий стан, зверніть увагу, скільки часу ви до цього носили лінзи, не знімаючи і намагайтеся, щоб більше подібні ситуації не повторювалися.

Не забувайте знімати лінзи денного носіння перед сном, щоб уникнути кисневої недостатності, яка може виникнути при закритих повіках вже через 10-15 хвилин.

Відмовтеся від використання лінз, якщо у вас запалення повік через алергію, кон'юнктивіт, бактеріальну інфекцію, а також якщо збільшена або знижена продукція сльози і сального матеріалу, некомпенсована глаукома. Підвивих кришталика та косоокість з кутом більше 15 градусів – теж протипоказання для лінз.

При блефарит і демодекозі носити контактні лінзи в принципі можна, але якщо захворювання загострюються, то на час лікування від лінз доведеться відмовитися. При блефаритах та симптомах «сухих» очей треба частіше очищати та дезінфікувати лінзи або використовувати лінзи одного дня та штучну сльозу. При гострих запальних захворюваннях носіння контактних лінз припиняється до лікування.


Догляд за контактними лінзами:

Щоб лінзи принесли вам тільки ясний погляд, а не купу проблем, треба правильно доглядати. Насолода це недешеве, але економити на ньому не можна. Розчини, контейнери треба міняти так часто, як зазначено в інструкції. В іншому випадку на лінзах можуть оселитися непотрібні вам мікроби, гриби або якісь найпростіші, які спочатку розростуться на самих лінзах, а потім перейдуть на очі.


НІКОЛИ не зберігайте лінзи у простому фізіологічному розчині. Такий розчин не оберігає лінзи від мікробного забруднення, яке може спричинити захворювання очей.

НІКОЛИ не використовуйте розчини, рекомендовані для обробки звичайних жорстких лінз.

НІКОЛИ не змочуйте лінзи слиною або іншою рідиною, крім рекомендованих розчинів для змащення та зволоження.

НІКОЛИ не промивайте лінзи водою з-під крана, оскільки така вода містить безліч домішок, які можуть забруднити або пошкодити лінзи і викликати запалення або травму очей.

Щоб не плутати лінзи, завжди обробляйте спочатку праву лінзу.

Помістіть кожну лінзу у відповідний поділ контейнера і переконайтеся в тому, що вони повністю покриті розчином для зберігання. Якщо лінзи зняті з очей і довгий час перебувають без розчину, вони можуть висохнути і стати крихкими. Такі лінзи потрібно викинути.

НІКОЛИ не використовуйте повторно розчин, що знаходиться у контейнері.

Правильно підбирайте контактні лінзи, щоб вони не стали причиною постійної перевтоми очей, це може призвести зрештою до прогресування очних хвороб;

Правильно надягайте та знімайте лінзи, щоб уникнути травми ока. Сторонне тіло, що потрапило під лінзу, може призвести до ерозії рогівки;

Намагайтеся не подряпати саму лінзу нігтями;

Носіть лінзи з гарною газопроникністю, чисті та відповідного розміру, щоб не було синдрому «червоних очей»;

Не переношуйте лінзи понад зазначений термін, щоб уникнути набряку рогівки, який проявляється періодичним або постійним затуманюванням, нерізкістю зображення. Тривале носіння брудних лінз може призвести до фолікулярного кон'юнктивіту через порушення імунної відповіді на продукти розпаду білків, що накопичуються під контактною лінзою, та до синдрому «сухих очей»;

Ретельно мийте руки і витирайте їх насухо щоразу перед вдяганням та зніманням лінз;

не використовуйте контактні лінзи під час простудних та інших інфекційних захворювань, оскільки у цей період можуть бути ускладнення на очі;

При появі почервоніння очей, їх подразнення, почуття стороннього тіла в оці негайно зніміть лінзи і найближчим часом зверніться до лікаря-офтальмолога. За відсутності будь-яких скарг все одно обов'язково щорічно відвідуйте офтальмолога і перевіряйте якість свого зору.



Основні помилки при використанні контактних лінз:

Використання лінз довше за час, рекомендований лікарем;

Використання розчину з терміном придатності, що минув;

Відсутність щоденної зміни дезінфікуючого розчину в контейнері для лінз;

Відкритий флакон із розчином, залишений після використання;

Використання для промивання контейнерів не спеціального розчину, а простої води;

Зміна контейнера рідше ніж раз на три місяці;

Сон у лінзах, не призначених для цілодобового носіння


Як виглядають кольорові лінзи на очах?

   На всіх очах лінзи виглядають по-різному. Особливо це стосується лінз відтінків, які не перекривають Ваш природний колір, а лише змінюють відтінок. У будь-якому випадку, якщо Ви сумніваєтеся, зверніться до найближчого кабінету контактної корекції, де можна приміряти кольорові лінзи. По телефону складно підібрати колір, проте наші менеджери можуть порадити лінзи, виходячи з ваших усних побажань. Проте вибір кольору залишається на вашу думку.

 

Що робити, якщо ви не можете зняти лінзу?

  Не турбуйтеся, лінза не може зміститися за око. Вона має десь з'явитись, і Ви її помітите. Тоді, вимивши руки, дістаньте її. Якщо лінза не з'являється:

  Спробуйте закапати в око кілька крапель зволожуючого або фізіологічного розчину і подивитися вгору, вниз та з боку на бік, щоб зрушити лінзу.

  Закрийте очі і ОБЕРЕЖНО посувайте пальцем по віку навколо очниці, щоб пересунути лінзу туди, де Ви зможете побачити її

  Якщо лінза не встає на місце протягом 10 хвилин або Ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до свого лікаря-офтальмолога НЕБІЛЬКЕ ДРАЖЕННЯ, ДИСКОМФОРТ І ВІДЧУВАННЯ СУХОСТІ В ОЧІ ВИНИКАЮТЬ НАВІТЬ ПРИ ІДЕАЛЬНО!


Навіщо потрібно зволоження?

  Носіння м'яких контактних лінз так чи інакше передбачає змочування - природною слізною рідиною, а якщо її не вистачає, можна застосовувати спеціальні краплі/

Спеціальні краплі рекомендують використовувати для зволоження та змащування контактних лінз, полегшення їхньої рухливості на рогівці та забезпечення комфортного носіння.

Якщо цього не робити, на поверхні лінзи з'являються незмочуються, «сухі» області, що, у свою чергу, призводить до більш інтенсивного утворення відкладень, зменшення кисневої проникності та зміни параметрів лінзи. При носінні таких лінз, звичайно, з'являється почуття дискомфорту.

 

Яка роль змащування?

Зоровий комфорт багато в чому пов'язаний із захисними функціями слізної плівки, яка оберігає епітелій рогівки від пошкодження під час моргання. Недостатнє зволоження порушує цей природний процес. Для безперешкодного і, відповідно, безболісного ковзання контактної лінзи по оку до складу крапель вводять речовини, які ідентичні компонентам слізної плівки (зокрема гіалуронат натрію).


Гіалуронова кислота має:

• здатністю зв'язувати у 1000 разів більше води, ніж важить сама;

• високою в'язкістю – тривалий час утримується на поверхні ока;

• біоадгезивними властивостями – забезпечує слізній плівці стійкий захист від висихання;

• здатністю скорочувати терміни загоєння ран (при опіках тощо)


Подібні краплі забезпечують найкраще змащування та утримання вологи в лінзах, тому що запобігає надмірному випаровуванню і збільшується час розриву слізної плівки, коли око відкрите.

 

У чому особливість крапель?

Зволожуючі (змочують) краплі призначені для збільшення об'єму слізної рідини. Часто зволожуючі краплі є просто фізіологічним розчином (нейтральний ізотонічний розчин хлориду натрію).

Вони можуть містити речовини, що становлять буфер або регулюють осмотичний тиск, та консерванти. Однак краплі, що зволожують, діють не довго, як хотілося б, і обсяг слізної рідини повертається до колишнього стану.

Змащувальні краплі містять у своєму складі ті ж компоненти плюс змащувальні і збільшують в'язкість добавки, які служать для зменшення тертя між лінзою, віком і рогівкою.

Як змащувальні добавки зазвичай виступають полівініловий спирт, гліцерол та ін. В'язкість збільшують, додаючи речовини типу гідроксипропілметилцелюлози (HPMC). Змащувальні краплі діють триваліше - до 1 години.

 

Методика застосування крапель:

Закопують в око після зняття контактної лінзи або безпосередньо на лінзу, не знімаючи її - для зменшення сухості та поліпшення переносимості контактних лінз.

Зазвичай достатньо по одній-дві краплі в обидва ока.

КРАПЛЯМИ МОЖНА КОРИСТУВАТИСЯ ТАК ЧАСТО, ЯК ВАМ ЦЕ НЕОБХІДНО!


Кому рекомендовано спеціальні краплі?

Зволожуючі та змащувальні краплі можна рекомендувати людям зі зниженим виділенням слізної рідини (з сухим кон'юнктивітом, блефаритом; при алергічних проявах; у літньому віці; при прийомі деяких ліків – антигістамінних, сечогінних препаратів, засобів від нежиті, міорелаксантів, транквілізаторів, препаратів ін).

Ці краплі застосовують при знаходженні в несприятливих умовах довкілля (наприклад, пересушене повітря приміщень; сильний вітер; пил; яскраве сонце; пилок рослин; частинки забрудненого повітря).

Деякі пацієнти застосовують краплі зменшення дегідратації лінзи під час сну (закопують перед сном).

Краплі використовують при зорових перевтомах, наприклад, наприкінці дня через тривале носіння лінз, і в цілому за будь-якого прояву дискомфорту, коли неприємно відчувається присутність лінз, знижується рухливість лінз.

Зволожуючими краплями можна скористатися тим, хто постійно працює за комп'ютером, оскільки характер цієї роботи неминуче призводить до рідкісної моргання і, як наслідок, до недостатнього зволоження та сухості очей.

Краплі значно полегшують процес адаптації до контактних лінз.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: врахуйте, деякі краплі містять консерванти, тому тривале їх застосування може індукувати токсичні реакції.